Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień otwartych drzwi w zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim

 
W sobotę, 12 maja 2018 roku, obchodzony był Dzień Funduszy Europejskich. Miejski Zakład Komunikacyjny, który wybudowany został w większości dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, otworzył tego dnia swoje drzwi. Każdy, kto tego dnia zawitał do siedziby MZK, znajdującej się przy ulicy Warszawskiej, mógł wziąć udział w tam zorganizowanym festynie, obejrzeć nowe autobusy hybrydowe, zwiedzić obiekty znajdujące się w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym. Miejski Zakład Komunikacyjny zapewnił wiele atrakcji dla odwiedzających. Był symulator dachowania, do którego cały czas ustawiała się liczna kolejka. Każdy chciał sprawdzić, jak czuje się człowiek w czasie dachowania pojazdu. Tomaszowscy strażacy prezentowali samochód, który był prawdziwą atrakcją dla dzieci. Każde dziecko mogło poczuć się jak strażak, usiąść za kierownicą auta i włączyć strażacki sygnał alarmowy. Prócz tego były stanowiska z malowaniem twarzy, z którego najmłodsi chętnie korzystali oraz stanowisko z robieniem ogromnych baniek mydlanych. Cały plac zajezdni MZK zapełniał się co chwila kolorowymi bańkami mydlanymi. Tomaszowianie mogli zwiedzić garaże, w których stoją autobusy, stanowisko techniczne z kanałem, gdzie naprawiane są usterki oraz myjnię samochodową. Jeden z hybrydowych autobusów wjeżdżał razem z pasażerami do myjni, gdzie prezentowane było mycie aut. Odwiedzający mogli, można powiedzieć od środka sprawdzić, jak wygląda mycie autobusów, które wyjeżdżają w trasy. Wystawione do oglądania były nowe autobusy hybrydowe, ale każdy mógł wejść też do starego autobusu, można powiedzieć, już zabytkowego, w którym były wystawione różne kasowniki biletów. "Tomaszowski MZK jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Jest to zasługa wielkiej ilości ludzi, poczynając od władz miasta, które dały zielone światło i które się bardzo angażowały zarówno w zakup autobusów, w budowę tej bazy. Pan prezydent Witko osobiście wydał tutaj dyspozycje, że bardzo mu zalezy na nowoczesnej komunikacji miejskiej, zapowiadał to jeszcze przed tym, jak został prezydentem. Szereg ludzi z Urzędu Miasta, urzędników, którzy pracowali nad tym, bardzo dużo ludzi z MZK, którzy nad projektami pracowali w sposób techniczny oraz władze województwa, które przekazały pieniądze na tę całą inwestycję. Bardzo wiele osób było zaangażowanych, którym serdecznie dziękuję. Myślę, że to była współpraca bardzo kreatywna. Myślę, że dziś możemy podziwiać jej efekty. " - powiedział Rafał Bałazy, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

 


Joanna Sztymelska
 
Data pliku video: 2018-05-13, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tomaszowski2 ŁÓDZKIE

  Powiat tomaszowski - powiat, którego siedzibą jest Tomaszów Mazowiecki, znajduje się w województwie łódzkim. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Zaliczają się do niego gminy: Tomaszów Mazowiecki (gmina miejska), Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki (gmina wiejska), Ujazd, Żelechlinek.

  Żubry w centralnej Polsce? Takie atrakcje tylko w ośrodku ich hodowli w Smardzewicach. O zachowanie walorów przyrodniczych rzeki Pilicy i ich popularyzowanie dba Skansen Rzeki Pilicy. W rezerwacie Niebieskie Źródła m.in. można zobaczyć dwa źródła, w których pulsują minigejzery, barwa wody też robi wrażenie. Co dalej? Na miłośników polowania czeka Spała i okoliczne lasy, którymi miejscowość jest otoczona. Oferuje również wiele zabytków. O rzece już wspominaliśmy, ale nie można zapomnieć o Zalewie Sulejowskim. Sztuczne jezioro jest atrakcyjnym miejscem do uprawiania żeglarstwa. Skorzystać można z wypożyczonego sprzętu pływającego, zaznać kąpieli, wylegiwać się na plaży, a także wędkować.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola