Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Holi Festiwal na zakończenie lata 2018 w Tomaszowie Mazowieckim

 
Festiwal ten rozprzestrzenił się w ostatnich latach w Europie i Ameryce Północnej jako święto miłości i kolorów wiosny, Jednak jego historia sięga ponad 2000 lat p.n.e. i ma podłoże głębsze, niż zaspokojenie chęci zabawy i pokolorowania świata. Holi, to hinduistyczne święto radości i wiosny. Obchodzi się je przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata, głównie wśród Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego - czytamy w Wikipedii. Organizatorem tomaszowskiego Holi Festiwalu na zakończenie lata w tym roku był Urząd Miasta, a imprezę poprowadził Michał Maruszak z Radia FaMa. Za konsolą zasiadł DJ Wujaz. Tłumy tomaszowian od godziny 15-ej gromadziły się na Błoniach, gdzie co mniej więcej 15 minut uczestnicy - na sygnał prowadzącego - obrzucali się kolorowymi proszkami, które można było na miejscu zakupić. W efekcie wszyscy byli wyjątkowo kolorowi. Włosy, twarze, ręce, ubrania były posypane kolorowymi proszkami. Nikt się nie obawiał, że farba się nie spierze i nie domyje, ponieważ organizatorzy zapewniali, że proszki są całkowicie bezpieczne. Wyprodukowano je z talku, mąki kukurydzianej i naturalnych barwników spożywczych. Niektóre mieniły się srebrnym i złotym brokatem. Wszyscy uczestnicy zabawy byli weseli i radośni. Wydawać się może, że kolory wprowadziły ich w niesamowity nastrój. Najwięcej było dzieci i młodzieży, chociaż i dorośli nieźle się bawili. Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Marcin Witko, przyszedł na Błonia z dużą ilością torebek z kolorowym proszkiem. Wiele z nich rozdał uczestnikom i wmieszał się w kolorowy tłum, wyrzucając farby na siebie i innych. Każdy mógł też zrobić sobie pamiątkowe selfie z Prezydentem. O godzinie 21.00 rozpoczął się koncert Sławomira. Był to ostatni punkt programu tomaszowskiej imprezy na zakończenie lata. To właśnie to wydarzenie zgromadziło najwięcej odbiorców. Na Błoniach tego wieczoru było jeszcze wiele innych atrakcji przygotowanych dla uczestników imprezy. Wesołe miasteczko, stoiska z lodami, obwarzankami, food trucki. Można było kupić świecące baloniki i różne inne gadżety. To już koniec wakacji, od poniedziałku dla dzieci i młodzieży zaczyna się szkoła. Holi Festiwal był dla nich wszystkich wspaniałym zakończeniem lata i świetną rozrywką, tuż przed nadchodzącym rokiem szkolnym.

 


Joanna Sztymelska
 
Data pliku video: 2018-09-05, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tomaszowski2 ŁÓDZKIE

  Powiat tomaszowski - powiat, którego siedzibą jest Tomaszów Mazowiecki, znajduje się w województwie łódzkim. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Zaliczają się do niego gminy: Tomaszów Mazowiecki (gmina miejska), Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki (gmina wiejska), Ujazd, Żelechlinek.

  Żubry w centralnej Polsce? Takie atrakcje tylko w ośrodku ich hodowli w Smardzewicach. O zachowanie walorów przyrodniczych rzeki Pilicy i ich popularyzowanie dba Skansen Rzeki Pilicy. W rezerwacie Niebieskie Źródła m.in. można zobaczyć dwa źródła, w których pulsują minigejzery, barwa wody też robi wrażenie. Co dalej? Na miłośników polowania czeka Spała i okoliczne lasy, którymi miejscowość jest otoczona. Oferuje również wiele zabytków. O rzece już wspominaliśmy, ale nie można zapomnieć o Zalewie Sulejowskim. Sztuczne jezioro jest atrakcyjnym miejscem do uprawiania żeglarstwa. Skorzystać można z wypożyczonego sprzętu pływającego, zaznać kąpieli, wylegiwać się na plaży, a także wędkować.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola