Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy proboszcz parafii pw św Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim

 
W niedzielę, 8 lipca 2018 roku, o godzinie 11.30 w Sanktuarium pw. św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim w czasie mszy świętej odbyło się powitanie nowego proboszcza parafii, księdza kanonika Sławomira Klicha. Arcybiskup, metropolita łódzki Grzegorz Ryś ustanowił księdza kanonika Sławomira Klicha nowym proboszczem parafii pw. św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim. W czasie mszy ksiądz biskup Ireneusz Pękalski odczytał treść dokumentu nominacyjnego. Nowemu proboszczowi parafii zostały przekazane symboliczne klucze. Następnie wobec zgromadzonych wiernych ksiądz Sławomir Klich wyznał wiarę kościoła i złożył przysięgę wiernego pełnienia urzędu proboszcza powierzonego w imieniu kościoła. I w czasie tej mszy, wyjątkowo, wyznanie wiary składał sam ksiądz. "Wielką moją radością jest to, że tutaj rozpoczynamy w dniu dzisiejszym posługę Pasterza w kościele pod wezwaniem Świętego Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim. Sanktuarium. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zdecydował, ażeby moja posługa kapłańska przebiegała dalej właśnie w tym miejscu. Mam świadomość, że każda parafia potrzebuje Pasterza, który będzie prowadził swoje owce do nieba. I ta posługa, którą dzisiaj rozpoczynam, zanurzam ją w tajemnicy Bożego Miłosierdzia i proszę, żeby dobry Bóg swoją łaską i błogosławieństwem umacniał mnie w tym głoszeniu Chrystusowej Ewangelii. To jest wielka tajemnica ludzkiego powołania, tajemnica, którą wpisuje się kolejna parafia w moim życiu, bo byłem na parafii jako wikariusz, jako proboszcz i na tej drodze kolejna ta, której dzisiaj obejmuje urząd proboszcza. Jest mi niezmiernie miło, pięknie, że dzisiaj w tak uroczysty sposób wierni przywitali mnie i zaoferowali swoją ogromną pomoc duchową. To wsparcie duchowe, które jest potrzebne kapłanowi w sposób szczególny. Wszystkim z całego serca życzę, aby święty Antoni nieustannie wypraszał potrzebne łaski, błogosławił i prowadził ku Królestwo Bożemu. Szczęść Boże." - powiedział nowy proboszcz parafii pw. św. Antoniego w naszym mieście.

 


Joanna Sztymelska
 
Data pliku video: 2018-07-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tomaszowski2 ŁÓDZKIE

  Powiat tomaszowski - powiat, którego siedzibą jest Tomaszów Mazowiecki, znajduje się w województwie łódzkim. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Zaliczają się do niego gminy: Tomaszów Mazowiecki (gmina miejska), Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki (gmina wiejska), Ujazd, Żelechlinek.

  Żubry w centralnej Polsce? Takie atrakcje tylko w ośrodku ich hodowli w Smardzewicach. O zachowanie walorów przyrodniczych rzeki Pilicy i ich popularyzowanie dba Skansen Rzeki Pilicy. W rezerwacie Niebieskie Źródła m.in. można zobaczyć dwa źródła, w których pulsują minigejzery, barwa wody też robi wrażenie. Co dalej? Na miłośników polowania czeka Spała i okoliczne lasy, którymi miejscowość jest otoczona. Oferuje również wiele zabytków. O rzece już wspominaliśmy, ale nie można zapomnieć o Zalewie Sulejowskim. Sztuczne jezioro jest atrakcyjnym miejscem do uprawiania żeglarstwa. Skorzystać można z wypożyczonego sprzętu pływającego, zaznać kąpieli, wylegiwać się na plaży, a także wędkować.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola