Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwsze urodziny Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim

 
14 grudnia 2017 roku otwarta została oficjalnie Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim. W piątek, 14 grudnia 2018 roku, uroczyście obchodzona była pierwsza rocznica działalności Areny. Do Areny tego dnia przybyły tłumy tomaszowian. Najwięcej przyszło dzieci i młodzieży, ale były też osoby dorosłe. Uczestników uroczystości powitała Anna Zwardoń, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Następnie na ekranie przedstawiony został film z początków powstawania tego krytego toru łyżwiarskiego w naszym mieście. Wspomnieniami powróciliśmy do chwili, kiedy to powstał pomysł obu prezydentów: Andrzeja Dudy, Prezydenta RP i Marcina Witko, Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego na wybudowanie pierwszej w Polsce Areny Lodowej. Przedstawiony został prezent, jaki Marcin Witko ufundował dla Areny, oficjalna maskotka, pingwin, który jeszcze nie ma imienia, ale na początku następnego roku zostanie ogłoszony konkurs na imię dla pingwinka. Na scenie wystąpił tomaszowski raper, Rafał "Chmielu" Chmielewski, rodowity tomaszowianin, były łyżwiarz Klubu Sportowego "Pilica", który na co dzień znany jest z prowadzenia arenowej wypożyczalni. Swoimi piosenkami promował Arenę Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim. Na początku zaśpiewał: "Jak na łyżwy, to tylko do Tomaszowa, tu jest Arena Lodowa, piękna Arena Lodowa, Jedyny kryty tor, który mistrzów Wam wychowa, Zapraszamy.". Rafał Chmielewski jest także autorem tekstów do swoich piosenek. Każdy kto w piątek przyszedł do Areny miał możliwość pojeździć na łyżwach. Była możliwość zdobycia tajników nauki jazdy na łyżwach pod kierunkiem Magdy Borek, instruktor, która fantastycznie potrafi wskazać tajniki i najważniejsze rzeczy jak się poruszać na torze długim. Dla dzieci zorganizowany został konkurs plastyczny pt. "Gdyby Arena była stworzeniem". Konkurs prowadziła Samanta Lesiak, znana youtuberka z Tomaszowa Mazowieckiego. Warsztaty animacyjne prowadziły animatorki z Miejskiego Centrum Kultury, gdzie uczyły wykonywania urodzinowych balonów, urodzinowych babeczek, można było wpisać się do księgo urodzinowej. Anna Symonowicz, wielokrotna mistrzyni Międzynarodowych Zawodów w Łyżwiarstwie Figurowym dla Amatorów przedstawiła łyżwiarzy amatorów, którzy zaprezentowali się przed tomaszowską publicznością. Nie brakło oczywiście urodzinowego tortu, a raczej kilku tortów, które zostały podzielone dla najmłodszych uczestników pierwszych urodzin Areny Lodowej.

 


Joanna Sztymelska
 
Data pliku video: 2018-12-18, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tomaszowski2 ŁÓDZKIE

  Powiat tomaszowski - powiat, którego siedzibą jest Tomaszów Mazowiecki, znajduje się w województwie łódzkim. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Zaliczają się do niego gminy: Tomaszów Mazowiecki (gmina miejska), Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki (gmina wiejska), Ujazd, Żelechlinek.

  Żubry w centralnej Polsce? Takie atrakcje tylko w ośrodku ich hodowli w Smardzewicach. O zachowanie walorów przyrodniczych rzeki Pilicy i ich popularyzowanie dba Skansen Rzeki Pilicy. W rezerwacie Niebieskie Źródła m.in. można zobaczyć dwa źródła, w których pulsują minigejzery, barwa wody też robi wrażenie. Co dalej? Na miłośników polowania czeka Spała i okoliczne lasy, którymi miejscowość jest otoczona. Oferuje również wiele zabytków. O rzece już wspominaliśmy, ale nie można zapomnieć o Zalewie Sulejowskim. Sztuczne jezioro jest atrakcyjnym miejscem do uprawiania żeglarstwa. Skorzystać można z wypożyczonego sprzętu pływającego, zaznać kąpieli, wylegiwać się na plaży, a także wędkować.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola