Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pracowite wakacje w tomaszowskich szkołach i przedszkolach

Data publikacji: 2018-09-06, Data modyfikacji: 2018-09-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Ponad 350 tys. zł miasto przeznaczyło na wakacyjne prace remontowe w placówkach oświatowych w Tomaszowie Mazowieckim.  Wiele dodatkowych inwestycji udało się również zrealizować dzięki osobistemu zaangażowaniu kierownictwa placówek oświatowych, a także przy wsparciu rodziców. W trakcie wakacji władze miasta wspólnie z dyrektorami tomaszowskich placówek oświatowych podjęli działania, by miejsca nauki dzieci oraz młodzieży były bezpieczne i przyjazne, a dla nauczycieli komfortowe. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, przeglądu miejskich placówek dokonały zastępca prezydenta miasta Zofia Szymańska i dyrektor Wydziału Edukacji Halina Szczucińska. W Szkole Podstawowej nr 10  im. Tomaszowskich Olimpijczyków przeznaczono środki na m.in. malowanie klatki schodowej w budynku „C”, naprawę centrali klimatyzacyjnej, wymianę uszkodzonego odcinka pionu kanalizacyjnego i pionu centralnego ogrzewania oraz malowanie w kuchni. 30 tys. zł kosztowała wymiana ogrodzenia w Przedszkolach nr 3 i nr 12. W „Dwunastce” przeznaczono też środki na m.in. wymianę drzwi, posadzki w holu, a także balustrady schodowej. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II i Przedszkole nr 7 naprawiona została podłoga w stołówce, wyremontowano pomieszczenie gospodarcze, a także wymieniono nawierzchnię w węźle c.o. Ponad 10 tys. zł kosztowała naprawa dachu w Przedszkolu nr 9 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3). Natomiast w Szkole Podstawowej nr 7 przeznaczono środki m.in. na remont korytarzu na pierwszym piętrze i naprawę awarii centralnego ogrzewania. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4, w Przedszkolu nr 14 dokonano naprawy instalacji wody cieplnej, a w Szkole Podstawowej nr 1 przeznaczono 30 tys. zł na remont łazienek. Nie do poznania zmieniła się szatnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 – w Szkole Podstawowej nr 8. Miasto przeznaczyło ponad 70 tys. zł na rozbiórkę ścianek działowych szatni, roboty malarskie oraz zakup indywidualnych szafek dla uczniów. Dodatkowo w „Ósemce” usunięto górną część gzymsu wokół całego budynku. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w którego skład wchodzi Szkoła Podstawowa nr 14 wykonano prace remontowe w jadalni, a w Przedszkolu nr 2 utwardzono dojazd dla osób niepełnosprawnych. Z budżetu miasta przeznaczono też środki na remont szczytów w Szkole Podstawowej nr 11 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7). Natomiast w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 wyremontowano huśtawkę na placu zabaw, a Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 otrzymał ponad 30 tys. zł na wykonanie prac remontowo-malarskich. To jednak nie wszystkie prace remontowe wykonane w ostatnim czasie w tomaszowskich szkołach i przedszkolach. Wiele dodatkowych inwestycji udało się zrealizować dzięki osobistemu zaangażowaniu kierownictwa placówek oświatowych, a także przy wsparciu rodziców. Artykuł Pracowite wakacje w tomaszowskich szkołach i przedszkolach pochodzi z serwisu Tomaszów Mazowiecki.

Pełna treść wiadomości na: tvtomaszow.pl/?p=11297
tvtomaszow.pl, Źródło artykułu: tvtomaszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tomaszowski2 ŁÓDZKIE

  Powiat tomaszowski - powiat, którego siedzibą jest Tomaszów Mazowiecki, znajduje się w województwie łódzkim. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Zaliczają się do niego gminy: Tomaszów Mazowiecki (gmina miejska), Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki (gmina wiejska), Ujazd, Żelechlinek.

  Żubry w centralnej Polsce? Takie atrakcje tylko w ośrodku ich hodowli w Smardzewicach. O zachowanie walorów przyrodniczych rzeki Pilicy i ich popularyzowanie dba Skansen Rzeki Pilicy. W rezerwacie Niebieskie Źródła m.in. można zobaczyć dwa źródła, w których pulsują minigejzery, barwa wody też robi wrażenie. Co dalej? Na miłośników polowania czeka Spała i okoliczne lasy, którymi miejscowość jest otoczona. Oferuje również wiele zabytków. O rzece już wspominaliśmy, ale nie można zapomnieć o Zalewie Sulejowskim. Sztuczne jezioro jest atrakcyjnym miejscem do uprawiania żeglarstwa. Skorzystać można z wypożyczonego sprzętu pływającego, zaznać kąpieli, wylegiwać się na plaży, a także wędkować.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola