Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rewitalizacja parku Bulwary w Tomaszowie Mazowieckim

 
W piątek, 11 maja 2018 roku, w rewitalizowanym parku Bulwary odbyła się konferencja prasowa z Marcinem Witko, Prezydentem Tomaszowa Mazowieckiego. Wykonawca prac jest Zakład Urządzania i Konserwacji Zieleni sc. J. Zysiak. "Z tego, co mi wiadomo, wszystko odbywa się zgodnie z planem. Nadzór nad całą inwestycją również. Duże zaangażowanie ze strony wykonawcy. Fajne, widowiskowe prace. Mam nadzieję, że za pośrednictwem państwa telewidzowie i tomaszowianie będą mogli przekonać się o tym, co się dzieje na tym placu budowy bardzo ważnego przedsięwzięcia - rewitalizacji parku Bulwary. Już jesienią, myślę, przespacerujemy się pięknymi alejkami nowego, zrewitalizowanego paru Bulwary. Przejdziemy się po kładkach nad rzeką Wolbórką. Będziemy mogli spoglądać na park również z kładek widokowych, bo takowe będą również tutaj wykonane. 11 milionów złotych wartość tej inwestycji, oczywiście z udziałem środków unijnych" - powiedział Marcin Witko. "Na terenach zielonych będzie posadzonych 317 drzew, 31 tysięcy krzewów, 36 tysięcy bylin i roślin okrywowych. W firmie pracuje 20 osób ntomiast musieliśmy zatrudnić oddzielne firm do budowy mostów, oddzielne firmy do instalacji elektrycznej, bo będą też lampy oświetleniowe i oddzielną firmę do budowy nawierzchni. Z tym, że nawierzchnie będą budowane z różnych materiałów i część b edziemy e własnym zakresie: alejki żwirowe i takie bardziej ekologiczne będziemy we własnym zakresie budować" - powiedział wykonawca robót Jerzy Zezisak, współwłaściciel ZUiKZ.

 


Joanna Sztymelska
 
Data pliku video: 2018-05-13, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tomaszowski2 ŁÓDZKIE

  Powiat tomaszowski - powiat, którego siedzibą jest Tomaszów Mazowiecki, znajduje się w województwie łódzkim. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Zaliczają się do niego gminy: Tomaszów Mazowiecki (gmina miejska), Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki (gmina wiejska), Ujazd, Żelechlinek.

  Żubry w centralnej Polsce? Takie atrakcje tylko w ośrodku ich hodowli w Smardzewicach. O zachowanie walorów przyrodniczych rzeki Pilicy i ich popularyzowanie dba Skansen Rzeki Pilicy. W rezerwacie Niebieskie Źródła m.in. można zobaczyć dwa źródła, w których pulsują minigejzery, barwa wody też robi wrażenie. Co dalej? Na miłośników polowania czeka Spała i okoliczne lasy, którymi miejscowość jest otoczona. Oferuje również wiele zabytków. O rzece już wspominaliśmy, ale nie można zapomnieć o Zalewie Sulejowskim. Sztuczne jezioro jest atrakcyjnym miejscem do uprawiania żeglarstwa. Skorzystać można z wypożyczonego sprzętu pływającego, zaznać kąpieli, wylegiwać się na plaży, a także wędkować.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola