Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Studniówka maturzystów 2018/2019 ZSP nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim

 
W sobotę, 5 stycznia 2019 roku, w Centrum Konferencyjno-Bankietowym "Księżycowy czar" w Czerniewicach odbyła się studniówka tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Na balu tej nocy bawiło się 180 osób: uczniowie z osobami towarzyszącymi, nauczyciele i zaproszeni goście. Bal rozpoczął się cytatem z "Pana Tadeusza" - "Poloneza czas zacząć" i ten tradycyjny, studniówkowy taniec w pierwszej parze poprowadziła Magdalena Fałek, dyrektor ZSP nr 6. W kolejnych parach tańczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego: Leszek Ogórek - wicestarosta i Marek Kubiak, członek Zarządu Powiatu. Aż cztery polonezy zostały odtańczone do muzyki z filmu "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy, kompozycji Wojciecha Kilara. Każda klasa oddzielnie i każda klasa tańczyła inny układ choreograficzny, tak, jak sami uczniowie to wymyślili. Próby trwały od września, więc nikt się nie pomylił. Jak mówi studniówkowy przesąd, wszyscy zdadzą za sto dni maturę. Tej nocy wszyscy byli wyjątkowo pięknie ubrani. Byli uczniowie Liceum Plastycznego, uczniowie z dużym talentem artystycznym, którzy potrafili stworzyć wyjątkowo piękne kreacje, fryzury i makijaż. Również panowie pięknie się prezentowali. Wiele też życzeń i podziękowań zostało przekazanych. uczniowie dziękowali nauczycielom i rodzicom, dyrektor szkoły - organowi prowadzącemu, uczniom i rodzicom. Leszek Ogórek odczytał list z życzeniami dobrej zabawy od Mariusza Węgrzynowskiego, Starosty Powiatu Tomaszowskiego oraz bardzo dobrych wyników na maturze i wyboru kierunków studiów. My też życzymy wszystkim maturzystom jak najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości.

 


Joanna Sztymelska
 
Data pliku video: 2019-01-07, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tomaszowski2 ŁÓDZKIE

  Powiat tomaszowski - powiat, którego siedzibą jest Tomaszów Mazowiecki, znajduje się w województwie łódzkim. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Zaliczają się do niego gminy: Tomaszów Mazowiecki (gmina miejska), Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki (gmina wiejska), Ujazd, Żelechlinek.

  Żubry w centralnej Polsce? Takie atrakcje tylko w ośrodku ich hodowli w Smardzewicach. O zachowanie walorów przyrodniczych rzeki Pilicy i ich popularyzowanie dba Skansen Rzeki Pilicy. W rezerwacie Niebieskie Źródła m.in. można zobaczyć dwa źródła, w których pulsują minigejzery, barwa wody też robi wrażenie. Co dalej? Na miłośników polowania czeka Spała i okoliczne lasy, którymi miejscowość jest otoczona. Oferuje również wiele zabytków. O rzece już wspominaliśmy, ale nie można zapomnieć o Zalewie Sulejowskim. Sztuczne jezioro jest atrakcyjnym miejscem do uprawiania żeglarstwa. Skorzystać można z wypożyczonego sprzętu pływającego, zaznać kąpieli, wylegiwać się na plaży, a także wędkować.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola