Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz. 22 czerwca 2013

 
22 czerwca 2013r. na stadionie wojskowym w przy Piłsudskiego 72 tomaszowscy kawalerzyści uroczyście obchodzili święto 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. księcia Józefa Poniatowskiego.   Obchody rozpoczęły się o 9:30 Maszą Polową w intencji żołnierzy, pracowników wojska i ich rodzin, a o godzinie 11:00 do uroczystego apelu stanęły pododdziały i poczty sztandarowe podległych jednostek brygady z Leźnicy Wielkiej, Nowego Glinnika, Tomaszowa Mazowieckiego oraz XII zmiana Samodzielnej Grupy Powietrzno -- Szturmowej Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.  Tomaszowska jednostka 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, to elita wśród wojsk, której zdolności i wyszkolenie docenianie są na całym świecie. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia impreza dzięki której mogliśmy zapoznać się choć w części z ich ciężka i niebezpieczną pracą.

 


Telewizja Tomaszów Mazowiecki
 
Data pliku video: 2013-06-25, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tomaszowski2 ŁÓDZKIE

  Powiat tomaszowski - powiat, którego siedzibą jest Tomaszów Mazowiecki, znajduje się w województwie łódzkim. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Zaliczają się do niego gminy: Tomaszów Mazowiecki (gmina miejska), Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki (gmina wiejska), Ujazd, Żelechlinek.

  Żubry w centralnej Polsce? Takie atrakcje tylko w ośrodku ich hodowli w Smardzewicach. O zachowanie walorów przyrodniczych rzeki Pilicy i ich popularyzowanie dba Skansen Rzeki Pilicy. W rezerwacie Niebieskie Źródła m.in. można zobaczyć dwa źródła, w których pulsują minigejzery, barwa wody też robi wrażenie. Co dalej? Na miłośników polowania czeka Spała i okoliczne lasy, którymi miejscowość jest otoczona. Oferuje również wiele zabytków. O rzece już wspominaliśmy, ale nie można zapomnieć o Zalewie Sulejowskim. Sztuczne jezioro jest atrakcyjnym miejscem do uprawiania żeglarstwa. Skorzystać można z wypożyczonego sprzętu pływającego, zaznać kąpieli, wylegiwać się na plaży, a także wędkować.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola