Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto Wojska Polskiego w Tomaszowie Mazowieckim

 
We wtorek, 14 sierpnia 2018 roku, na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego, które obchodzone jest 15 sierpnia, na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Prowadzący uroczystość, szef sztabu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej pułkownik Krzysztof Sadowski złożył meldunek dowódcy jednostki, pułkownikowi Adamowi Marczakowi. Każdego roku Święto Wojska Polskiego jest doskonałą okazją do nagrodzenia szczególnie wyróżniających się w służbie żołnierzy i osób cywilnych pracujących na rzecz wojska. Na uroczystym apelu dowódca jednostki wręczył odznaczenia wyróżniającym się żołnierzom. Ponadto wielu żołnierzy otrzymało pochwały i listy gratulacyjne oraz dodatkowe urlopy. Porucznik Norbert Kazusek odczytał Apel Pamięci, następnie dla uczczenia pamięci poległych oddana została salwa honorowa. Uroczystość podsumowała defilada pododdziału 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, w której udział wzięły wszystkie pododdziały wchodzące w skład Jednostki. Po części oficjalnej uroczystości przyszedł czas na występy. wszyscy uczestnicy mieli możliwość wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu "Wołyńskie Słowiki".

 


Joanna Sztymelska
 
Data pliku video: 2018-08-15, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tomaszowski2 ŁÓDZKIE

  Powiat tomaszowski - powiat, którego siedzibą jest Tomaszów Mazowiecki, znajduje się w województwie łódzkim. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Zaliczają się do niego gminy: Tomaszów Mazowiecki (gmina miejska), Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki (gmina wiejska), Ujazd, Żelechlinek.

  Żubry w centralnej Polsce? Takie atrakcje tylko w ośrodku ich hodowli w Smardzewicach. O zachowanie walorów przyrodniczych rzeki Pilicy i ich popularyzowanie dba Skansen Rzeki Pilicy. W rezerwacie Niebieskie Źródła m.in. można zobaczyć dwa źródła, w których pulsują minigejzery, barwa wody też robi wrażenie. Co dalej? Na miłośników polowania czeka Spała i okoliczne lasy, którymi miejscowość jest otoczona. Oferuje również wiele zabytków. O rzece już wspominaliśmy, ale nie można zapomnieć o Zalewie Sulejowskim. Sztuczne jezioro jest atrakcyjnym miejscem do uprawiania żeglarstwa. Skorzystać można z wypożyczonego sprzętu pływającego, zaznać kąpieli, wylegiwać się na plaży, a także wędkować.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola