Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XX wystawa gołębi rasowych w Tomaszowie Mazowieckim

 
W sobotę i niedzielę, 24 i 25 listopada 2018 roku, w hali sportowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się XX wystawa gołębi rasowych i drobiu ozdobnego zorganizowana przez Tomaszowski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Wystawa i związek mają w nazwie prócz gołębi, także drób ozdobny. W poprzednich latach wystawiane były kury, pawie i inny drób ozdobny (w ubiegłym roku były np. króliki), ale w tym roku przyjechali sami hodowcy gołębi. Udział w wystawie wzięło 58 wystawców z całej Polski Najwięcej wystawców było z naszego miasta i okolic, ale przyjechali też hodowcy z: Warszawy, Białegostoku, Katowic, Włocławka, Szczecina, Piotrkowa Trybunalskiego, Skierniewic, Brzezin, Warki, Otwocka i innych miast w Polsce. Była też jedyna kobieta, która od sześciu lat hoduje gołębie i na tomaszowskiej wystawie jest już po raz drugi. Hala sportowa w ZSP nr 2 wypełniła się klatkami z gołębiami najróżniejszych ras. Wystawionych zostało 735 gołębi. W sobotę odbyło się uroczyste wręczenie pucharów za wyróżnione gołębie poszczególnych ras. Były puchary za I, II i III miejsce oraz dla hodowców, których gołębie zostały wyróżnione. Każdy z wystawców otrzymał też puchar za uczestnictwo w wystawie. Wystawa cieszyła sie dużym zainteresowaniem zwiedzających. W sobotę i niedzielę hala sportowa w ZSP 2 była licznie odwiedzana przez miłośników ptaków. Przychodziły całe rodziny, a ze szczególnym zainteresowaniem gołębie oglądały dzieci. Jednak liczba odwiedzających jest coraz mniejsza. "Coraz mniejszym zainteresowaniem cieszą się wystawy gołębi" - powiedział Andrzej Grad, obecny prezes Tomaszowskiego Związku Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. ZGRiDO zarejestrowali już dwa lata temu tomaszowskiego gołębia krótkodziobego w Unii Europejskiej, czym promują skutecznie Tomaszów Mazowiecki w Europie. W przyszłym roku będzie europejska wystawa. Jeszcze nie wiadomo w jakim mieście, ale tomaszowscy hodowcy maja nadzieję, że uda się im zdobyć fundusze na wyjazd i na opłaty związane z wystawą i pokazać tomaszowskiego gołębia, który jest zarejestrowany w Unii Europejskiej pod numerem 1043. Podczas wystawy istniała możliwość zakupu ptaków. Hodowcy wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Kolejna, dwudziesta pierwsza wystawa gołębi odbędzie się w listopadzie w przyszłym roku.

 


Joanna Sztymelska
 
Data pliku video: 2018-11-25, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tomaszowski2 ŁÓDZKIE

  Powiat tomaszowski - powiat, którego siedzibą jest Tomaszów Mazowiecki, znajduje się w województwie łódzkim. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Zaliczają się do niego gminy: Tomaszów Mazowiecki (gmina miejska), Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki (gmina wiejska), Ujazd, Żelechlinek.

  Żubry w centralnej Polsce? Takie atrakcje tylko w ośrodku ich hodowli w Smardzewicach. O zachowanie walorów przyrodniczych rzeki Pilicy i ich popularyzowanie dba Skansen Rzeki Pilicy. W rezerwacie Niebieskie Źródła m.in. można zobaczyć dwa źródła, w których pulsują minigejzery, barwa wody też robi wrażenie. Co dalej? Na miłośników polowania czeka Spała i okoliczne lasy, którymi miejscowość jest otoczona. Oferuje również wiele zabytków. O rzece już wspominaliśmy, ale nie można zapomnieć o Zalewie Sulejowskim. Sztuczne jezioro jest atrakcyjnym miejscem do uprawiania żeglarstwa. Skorzystać można z wypożyczonego sprzętu pływającego, zaznać kąpieli, wylegiwać się na plaży, a także wędkować.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola