Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Za nami Powiatowe Święto Plonów w Ujeździe

Data publikacji: 2018-09-14, Data modyfikacji: 2018-09-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Drugie Powiatowe Święto Plonów za Nami. Tegoroczne Dożynki Powiatowe odbyły się 9 września w gminie Ujazd w pięknej scenerii kompleksu parkowo pałacowego w Ujeździe. Uroczystości rozpoczęły się Msza Świętą, a następnie korowód przeszedł do Parku, gdzie odbyły się główne uroczystości czyli Ceremoniał Dożynkowy i Przekazanie Wieńców oraz występy artystyczne i zabawa taneczna. Gwiazdą wieczoru była CLEO. Dożynki były świetna okazją do przyznania nagród i wyróżnień dla najbardziej zasłużonych sołectw dla gminy, w tym roku wyróżniono dwa sołectwa. Bardzo miły akcentem zakończyła się główna część obrzędowa. Wójt Gminy Ujazd i Przewodniczący Rady Gminy wyróżnili tytułem Przyjaciel Gminy Ujazd Starostę Tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego oraz Arkadiusza Gajewskiego Radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego. Źródło: Powiat Tomaszowski, Foto: Dariusz Kwapisiewicz BRANDMEDIA « ‹ 1 z 2 › » Artykuł Za nami Powiatowe Święto Plonów w Ujeździe pochodzi z serwisu Tomaszów Mazowiecki.

Pełna treść wiadomości na: tvtomaszow.pl/?p=11308
tvtomaszow.pl, Źródło artykułu: tvtomaszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tomaszowski2 ŁÓDZKIE

  Powiat tomaszowski - powiat, którego siedzibą jest Tomaszów Mazowiecki, znajduje się w województwie łódzkim. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Zaliczają się do niego gminy: Tomaszów Mazowiecki (gmina miejska), Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki (gmina wiejska), Ujazd, Żelechlinek.

  Żubry w centralnej Polsce? Takie atrakcje tylko w ośrodku ich hodowli w Smardzewicach. O zachowanie walorów przyrodniczych rzeki Pilicy i ich popularyzowanie dba Skansen Rzeki Pilicy. W rezerwacie Niebieskie Źródła m.in. można zobaczyć dwa źródła, w których pulsują minigejzery, barwa wody też robi wrażenie. Co dalej? Na miłośników polowania czeka Spała i okoliczne lasy, którymi miejscowość jest otoczona. Oferuje również wiele zabytków. O rzece już wspominaliśmy, ale nie można zapomnieć o Zalewie Sulejowskim. Sztuczne jezioro jest atrakcyjnym miejscem do uprawiania żeglarstwa. Skorzystać można z wypożyczonego sprzętu pływającego, zaznać kąpieli, wylegiwać się na plaży, a także wędkować.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola